Globifer forte na hnačku v 16tt?

fridi96
18. jan 2019

Ahojte som v 16tt stredu som začala brat globifer forte a od včera mám akoby hnačku môžem to mat od toho ? Berem ešte femibion 2 🙂 predtým som nemala takéto problémy len teraz posledné 2 dni. Ďakujem

fedorcek
18. jan 2019

Ja som z globiferu nemala ziadne problemy. U mna to prave bo jedine zelezo, ktore nerobilo problemy 😉

saskia_98
18. jan 2019

Aj mňa z globiferu prehaňalo .. Pričom je to železo a od železa väčšinou ženy zapeká ..

fridi96
autor
18. jan 2019

@saskia_98 veď od ostatných aj mna a teraz od tohto presne opak...a ževraj nemá žiadne vedľajšie účinky...

sonazitnanova
18. jan 2019

@fridi96 ja som.v 32tt a uzivala.som ich a akurat dnes mi predpisala druhe lebo tiez ma.prehanalo

malinajahoda
18. jan 2019

@fridi96 ja som brala GlobiFer celé tehotenstvo a ešte teraz ho stále užívam a ťažkosti žiadne.

tinulcekk
14. aug 2022

@fridi96 - obsahuje barvivo oxid titaničitý - E171, který je v EU od 07.08.2022 zakázaný! - alergen, nevhodný pro děti,
- obsahuje barvivo indigokarmín - E132 - látka je nebezpečná, nevhodná pro děti, alergen,
- obsahuje barvivo červený oxid železitý a síran železnatý (druhá nejvíc zastoupená látka) - E172 - železo se v této formě nevstřebává, akorát zatěžuje trávení,
- obsahuje síran železnatý (druhá nejvíc zastoupená látka) ~ zelená skalice, která se používá k hubení mechu,
- obsahuje makrogol, což je lék proti zácpě (projímadlo)

Přípravek obsahuje závadná barviva nevhodná pro děti a tím víc pro těhotné. Většina železa je v nestravitelné formě oxidů. Kvalitní zdroj železa je pouze prášek z hovězí krve, o tom že se jedná o hovězí krev, ani jejím zdroji, výrobce neinformuje. Dále přípravek obsahuje makrogol, což je projímadlo, o čemž výrobce neinformuje. Cena hovězí krve pro spotřebitele je cca 1 Kč/g, síran železnaný 0,03 Kč/g, makrogol 15 Kč/g, takže v tomto výrobku si zákazník především draze platí projímadlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre