V akých časovych intervaloch si mám dávať Magnesolv a železo?

Zodpovedané
5. jún 2023

Dobrý deň,

som tehotná, bábätko čakám v auguste.

V akých časovych intervaloch si mám dávať Magnesolv a železo?

Má sa železo dávať s jedlom alebo na lačný žalúdok?

Ďakujem

Dobrý deň,

vstrebávanie železa z tráviaceho traktu je ovplyvnené aj prijatou potravou. Pri niektorých potravinách sa vstrebávanie železa znižuje. Napr. pri mlieku. Užívanie preparátov železa nalačno môže vyvolávať u niektorých ľudí tráviace ťažkosti.

Pri užívaní železa nastáva sklon k zápche a železo farbí stolicu na čierno. Železo môžete užívať aj nalačno aj po jedle ale nekombinujte ho s inými preparátmi alebo jedlom, ktoré je uvedené v príbalovej informácii.

Preparáty magnézia, železa a kalcia sa nemajú užívať naraz ale s odstupom.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič