Aká je moja diagnóza na základe výsledkov RTG vyšetrenia?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

absolvovala som RTG vyšetrenie. Výsledkom však vôbec nerozumiem a lekárka mi ich nevysvetlila.

Rtg cox v AP proj. Coxa valga I.dx, bilater. hornopólová skleróza acetabul s incip. later. osteifytmi, kĺb. štrbiny široké, RTG LS 2 proj.:mm. sakrospinalii bilater. zahustené.

O akú diagnózu ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

Coxa valga (valga-vbočený) je deformácia bedrového kĺbu, pri ktorej sa zmenší uhol medzi hlavicou a stehennou kosťou na menej ako 120 stupňov. Ostatné zmeny nie sú klinicky významné.

Bližšie informácie Vám podá Váš ortopéd.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková