Aké červené fľaky mám v hrdle?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi bolesť hrdla. Nie je na nevydržanie a ani stála. Niekedy len po prebudení, niekedy pol dňa alebo obdeň.

Od dcéry som dostala angínu, brala som Azitromycin trojdňové antibiotiká. Neskôr pri Covide-19 znovu. Hrdlo mám stále červené a pobolieva. Všimla som si aj červené fliačiky.

Môže to byť niečo vážne, alebo je to len chronické?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie máte v hrdle zápal, nejde o závažný zdravotný problém.

Ak sa Vaše ťažkosti s hrdlom opakujú, tak je vhodné odobrať ster z hrdla. Ak ste mali angínu, tak tam sú indikované antibiotiká na minimálne 10 dní. Štandardne sa volí penicilínová rada, pokiaľ nie je pacient alergický na penicilín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková