Aké fľaky mám už dva týždne po tele?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

už 2 týždne som takto vysypaná. Najprv to bolo navreté ako vyrážky. Mierne to svrbelo. Bola som s tým aj na kožnom, kde mi povedali, že to je výsev z reakcie na lieky. Ale mne to sa nepozdáva ako výsev z reakcie.

Po týždni som zmenila kožnú. Tá mi predpísala telové mlieko, krém na tvár a sprchovaciu emulziu. Trošku to ustúpilo, ale fľaky na tele sú stále. A to hlavne na nohách, rukách, chrbte. Z brucha, krku a tváre to celkom aj ustúpilo. Sú to iba fľaky. Brali mi aj krv. Výsledky sú všetky v poriadku (helikobakter, chudokrvnosť, cukor a iné zápaly).

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto rozsiahle kožné nálezy je potrebné riešiť s dermatológom. Ten má určite viac skúseností a vedomostí s takýmto ochoreniami ako praktický lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková