Aké vyšetrenia musím absolvovať, keď mám inkontinenciu?

Zodpovedané
2. dec 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa s Vami poradiť o mojom probléme - o inkontinencii. Stávalo sa mi, že pri zakašľaní, alebo kýchnutí mi uniklo malé množstvo moču počas choroby. Teraz aj mimo choroby sa mi to stáva čoraz častejšie. Je to veľmi nepríjemné a hanbím sa za to.

K akému odborníkovi ma pošle moja obvodná?

Môže mi aj ona predpísať nejaké vložky na inkontinenciu?

Aké vyšetrenia musím absolvovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

praktický lekár nemôže predpísať žiadne pomôcky pri inkontinencii, iba vtedy ak máte odporúčanie od odborníka - urológa.

S uvedeným problémom by ste mali navštíviť urológa, kde rozhodnú aké vyšetrenia sa budú realizovať a odporučia Vám liečbu a predpíšu aj pomôcky pri inkontinencii.

Inkontinencia u žien sa vyskytuje pomerne často a lepšie je navštíviť odborníka ešte v začiatkoch, pretože aj liečba býva účinnejšia v počiatočnom štádiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková