Ako prebieha vyšetrenie pri inkontinencii?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia.

Ako prebieha vyšetrenie pri inkontinencii?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár Vám odoberie podrobnú anamnézu so zameraním na charakter a okolnosti ťažkostí, pridružené ochorenia alebo prekonané operácie.

Môže Vám dať vyplniť špeciálne dotazníky a vyšetrí vzorku moču. Taktiež vykoná ultrasonografické vyšetrenie močového traktu a vyšetrí Vás vy gynekologickej polohe. Vtedy Vás môže vyzvať ku zakašlaniu, alebo iným manévrom na zistenie, či pri týchto manévroch unikne moč.

Vyšetrenie v urologickej ambulancii nie je bolestivé a ani nepríjemné.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková