Ako často mám užívať rozpustnú vlákninu Psyllium?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania rozpustnej vlákniny Psyllium. Chcem, aby sa mi zlepšilo trávenie.

Ako často mám užívať Psyllium, aby to malo aj účinok, efekt?

Môže mi to uškodiť?

Aké má účinky na telo?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyvážená strava so správnym množstvom vlákniny stimuluje správne vylučovanie nestrávených ostatkov z nášho organizmu. Tráviaci trakt tak dokáže lepšie vstrebať z potravy všetky živiny.

Ľudia prijímajú denne v strave iba 10 – 15 gramov vlákniny, potrebné množstvo je však minimálne 25 gramov. Vláknina pomáha zlepšovať prechod nestrávených zbytkov tráviacim traktom.

Psyllium je potrebné zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Odporúča sa ho užívať 30 minúť pred jedlom alebo 30 minút po jedle.

Užívať sa môže dvakrát denne a je vhodné každodenné užívanie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková