Ako liečiť časté tŕpnutie a migrény?

Zodpovedané
12. jún 2019

Dobrý deň,

mám 30 rokov a od 18tky mávam migrény. Bola som u neurológa a vraj najmenšie zlo je brať Paralen a Ibalgin. Raz som skúšala aj antimigreniká, ale nezabrali mi.

Paralen a ibalgin mi zaberá. Pred rokom a pol som mala párkrát aj tetanický záchvat. Tŕpla mi polovica tela ústa a jazyk. Odvtedy som už na neurológiu nebola odoslaná. Doktorka mi povedala, že s tým sa mám naučiť žiť. Pri záchvate si dávam magnézium.

V posledných mesiacoch mám dosť často aj párkrát týždenne tŕpnutie tváre, a to aj obojstranne. Tŕpne mi aj ruka. Je to často aj v čase migrény, alebo aj po migréne to trvá pár dní.

Z čoho to môže byť?

Mám sa pýtať na neurológiu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie končatiny a tváre môže súvisieť s tetániou. Končatiny môžu tŕpnuť aj pri problémoch s krčnou chrbticou.

Na presné určenie diagnózy by bolo potrebné neurologické vyšetrenie.

Pri migréne a tetánii sú dôležité režimové opatrenia, a to vyhýbanie sa stresu, dostatočný spánok, relaxácia a primeraná pohybová aktivita.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková