Prečo cítim tŕpnutie?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

od decembra mávam tŕpnutue ľavej strany, nohy a ruky. Občas mi stŕpne aj na sánke a pery. Keď nemám tŕpnutie, mám bolesti hlavy, bolesť nie je ostrá a ani dlhá. Je skôr tupá a krátka, sústredí sa za okom, čelo a na koreni nosa v tej oblasti.

Táto bolesť sa mi deje často a hlavne vždy, keď ležím na pravej strane mi to pri nose stŕpne. Kvôli tŕpnutiu som bola odoslaná na MR kvôli podozreniu. Brat má SM.

Na MR sa SM nepotvrdila.

Prečo mi teda tŕpne pri nose?

Môj neurológ povedal, že som zdravá a poslal ma na vyšetrenie na tetániu.

Čo je tetánia?

Cysta na mozgu nie je expanzívna.

Znamená to, že nie je nebezpečná a nemôže narásť ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexpanzívna cysta na mozgu znamená to, že cysta je ohraničená s nemala by sa zväčšovať. Vaše ťažkosti môžu naozaj spôsobovať tetániu. Ide o ochorenie, pri ktorom je zvýšená neuromuskulárna dráždivosť. Najčastejšie sa objavuje u ľudí, ktorí sú v nadmernom strese alebo majú úzkosti.

Na internete si nájdete veľa príbehov ľudí s tetániou. Je vhodné užívať horčík.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková