Ako liečiť opakovane zvýšené trombocyty?

Zodpovedané
30. apr 2022

Dobrý deň,

opakovane mám zvýšené trombocyty. Už niekoľko rokov sa pohybujú od 500 do 600, občas nad 600. Brala som aj Anopyrin a neklesli.

V moči mám chronickú baktériu E.coli, ale tu mám dlhodobo. Majú mi robiť autovakcínu. Plus som poslaná na hematológiu.

Čo mi tam môžu zistiť?

Viem, že trombocyty môžu byť zvýšené kvôli infekcii, ale ja to mám už niekoľko rokov.

Čo mi odporúčate?

Aká môže byť príčina opakovane zvýšených trombocytov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zvýšených hodnotách krvných doštičiek je potrebné doplniť hematologické vyšetrenie. Liečba následne spadá pod hematológa.

Na hematológii sa robia veľmi podrobné krvné testy, ktoré sa nedajú robiť cestou všeobecného lekára. Hľadá sa príčina, ktorá môže byť aj napr. na autoimunitnom podklade.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková