Ako predísť rakovine pankreasu?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bojím sa rakoviny pankreasu. Bola som na gastro na hadicu a všetko bolo ok. Už rok mám stresový život. Cítim bolesť brucha a trpím plynatosťou.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neexistuje spôsob, ktorého výsledkom bude to, že na 100% nedostanete rakovinu pankreasu.

Pankreas je orgán, ktorý najčastejšie poškodzuje nadmerný konzum alkoholu a ťažko stráviteľné jedlá, najmä mastné potraviny.

Vaša strava by mala obsahovať dostatok zeleniny, ovocia a vlákniny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková