Ovplyvňuje podráždený pankreas správnu funkciu žlčníka?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bol som na gastro a v žalúdku mi našli žlč. Nemám žiadne ťažkosti. Nemávam bolesti brucha. Len tá žlč tam nemá byť, a preto chodím častejšie na wc.

Je možné, že podráždený a zapálený pankreas sa pomaly dostáva dokopy má vplyv na žlčník?

Pankreas si potom neplní svoju úlohu efektívne a žlčník púšťa žlč do žalúdka.

Ďakujem

Dobrý deň,

žlč v žalúdku môže byť kvôli pomalšiemu tráveniu.

Pri tejto poruche pacientom zvyknú pomôcť lieky na zlepšenie tzv. črevnej peristaltiky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková