Ako sa mám liečiť, keď má tesný kontakt nervov a ciev v hlave?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobrý deň,

nedávno som bola na magnetickej rezonancii a zistili mi, že mám tesný kontakt s nervami a cievami v hlave. Často mávam bolesti hlavy. Sú to priam pulzujúce také tlaky.

Môže to byť aj horšie?

Ako sa mám liečiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade ide pravdepodobne o anatomickú odchýlku, kedy je cieva uložená blízko hlavového nervu. Takto dochádza k abnormálnemu šíreniu nervových vzruchov cez nerv, čo následne spôsobuje ťažkosti. A to najmä bolesti daného nervu.

K liečbe by sa mal vyjadriť neurológ. Štandardne sa predpisujú lieky, ktoré tlmia bolesť a menia naše vnímanie bolesti.

Vniektorých prípadoch sa odporúča neurochirurgický zákrok. Záleží to od toho, ktorý nerv je postihnutý.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková