Ako dlho môže trvať tento stav podráždenia nervu?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý večer,

v polke októbra mi bola diagnostikovaná neuralgia plus TMK kĺb, na ktorého výsledky magnetickej rezonancie čakám.

Ako dlho môže trvať tento stav podráždenia nervu?

Niektoré dni som v pohode, len mám tlaky a dnes bolesť, ktorá už ale ustúpila. RTG zubov mám ok.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neuralgia akéhokoľvek nervu môže trvať aj niekoľko mesiacov. Je to individuálne.

Ak sú bolesti výrazne a nezaberajú Vám lieky od bolesti, alebo ich netolerujete, tak by ste mali navštíviť neurológa. Ten Vám môže odporučiť špeciálnu liečbu, ktorá je indikovaná pri neuralgiách.

Určite by som Vám odporučila, aby ste užívali preparáty s obsahom vitamínov B, a to Milgammu alebo Revitanerv.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková