Ako sa vyliečim z dráždivého kašľa?

Zodpovedané
12. nov 2019

Dobrý večer,

mala som chytené priedušky, hlieny som už vykašlala. Užívala som Mucosolvan sirup a Prospan brečtanový sirup. Teraz už nemám čo vykašliavať, ale stále mám dráždivý kašeľ. Keď rozprávam, tak stále kašlem. Keď prídem z vonku do tepla, tak kašlem.

Aké lieky mi pomôžu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ešte u Vás pretrváva tzv. hyperreaktivita dýchacích ciest po infekte.

V tomto prípade je vhodné užívať lieky proti alergii alebo sirup, ktorý je na lekársky predpis tzv.Trifed. Okrem neho si môžete v lekárni kúpiť Stoptussin kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková