Aký je môj nález z výteru z močovej trubice?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

minulý rok som mala 4x zápal močových ciest. Poslednýkrát v 11/2021. Po antibiotikách bol moč v poriadku, kultivácia tiež. Nepríjemné rezanie v močovej trubici pretrvávalo. Gynekológ mi urobil stery a všetko bolo v poriadku.

Urológ navrhol urobiť výter priamo z močovej rúry. Výsledok prikladám.

Aký je môj nález?

Čo znamená MRSH?

Predpísal mi Dalacin. Pred 3 týždňami som však brala Sumamed a Zinnat na zápal priedušiek.

Môžem brať hneď ďalšie antibiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

v moči sa na základe mikrobiologického vyšetrenia našla baktéria Staphylococcus haemolyticus MRSH. Táto skratka znamená, že je to Meticilin rezistentná baktéria - je odolná voči bežným antibiotikám. Dalacin je antibiotikum, ktoré by malo zabrať na túto baktériu na základe kultivácie.

Zinnat a Sumamed sú neúčinné voči tejto baktérií.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková