Môže byť močová trubica podráždená mechanicky?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

cca pred mesiacom som prekonala zápal močových ciest, ktorý som dostala hneď dva - tri dni po styku. Kontrolná kultivácia - negatívny močový nález, žiadna baktéria.

Aj napriek gynekologickým a urologickým negatívnym nálezom pociťujem ako keby podráždenú močovú trubicu. Ultrazvuk u urológa bol tiež ok.

Čo môže spôsobovať bolesti trubice, keď sú výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ešte môže ísť o tzv. atypickú infekciu močových ciest, ktoré spôsobujú ureaplazmy.

Na diagnostiku slúži ster z močovej trubice. Ak výjde pozitívny, tak je indikovaná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková