Aký je Váš názor na moje pečeňové testy?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

už je tomu skoro druhý rok, čo mi vyberali žlčník. Pečeňové testy a sono som mala ok.

V poslednom období som sa nestravovala ukážkovo a ešte som k tomu mala stres v práci. V máji som mala pečeňové testy v norme. V októbri som mala tráviace ťažkosti už z uvedeného životného štýlu. Brali mi krv a výsledky mali nasledujúce hodnoty:

bilirubín-ok
s-ast-ok
s-alt- 0,65- označený ako zvýšený
s-gmt-ok
s.cholesterol-ok
s-tracyglyceroly-ok

Nikdy predtým som nemala zvýšené nič. Teraz som mala S-ALT. Sestrička mi cez telefón povedala, že výsledky sú v poriadku. Životný štýl upravujem postupne.

Je uvedená hodnota už patologická?

Je výsledkom toho, že som sa nestravovala vhodne?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota ALT je mierne zvýšená, môže to byť prejavom zlého stravovania.

Zvyšné parametre sú v norme, preto si nemyslím, že ide o nejaké závažné ochorenie.

Pri dodržiavaní správnej životosprávy sa výsledky určite upravia. Ako doplnková liečba je vhodné užívať drvený pestrec mariánsky, ktorý regeneuje pečeňové bunky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková