Aký zdravotný problém znamená bolesť krížov, chrbtice a kazivosť zubov?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

som dva mesiace po pôrode a počas tehotenstva ma občas boleli kĺby. Myslela som si, že to je normálne. K bolesti kĺbov sa pridala aj chrbtica a kríže. Bolesť nie je pravidelná. Začali sa mi kaziť - rozpadávať zuby.

O aký zdravotný problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť krížov je v tehotenstve zvyčajne spôsobená tlakom rastúcej maternice na okolité štruktúry.

Po pôrode sa mamičky často sťažujú na bolesti chrbta. Bolesti vznikajú pretože naša chrbtica je viac zaťažovaná, a to nosením bábätka na rukách.

Dojčenie v sede spôsobuje u niektorých žien na začiatku bolesti chrbta, takisto ak aj prebaľujete bábätko tak, že ste zohnutá, tak ťažkosti s krížami sa iba zvýrazňujú. Mali by ste vyskúšať rôzne cvičenia na spevnenie chrbta. Ak sa Vaše problémy nezmiernia, mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Problém so zubami by mal vyriešiť Váš stomatológ, ale ak dojčíte, tak treba dbať na správny jedálniček. Mal by sa zvýšiť príjem kalórii a strava má byť pestrá s obsahom dostatočného množstva minerálov a vitamínov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková