Bolí ma stehno z vonkajšej strany. Je to trombóza?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

už dva dni ma bolí stehno z boku z vonkajšej strany. Niekedy len do polovice a niekedy ma pichá až ku kolenu. Bolesť je vtedy, keď chodím a robím dlhšie kroky. A vtedy, keď si to naťahujem. Po pôrode mám problém s celou chrbticou. Bolí ma aj hrudná chrbtica, kríže a spodná časť. Niekedy cítim v spodnej časti stuhnutie a nemôžem sa pohnúť. Zaskočila ma bolesť v stehne.

Mám ísť k lekárovi?

O aký problém môže ísť?

Noha nie je ani opuchnutá, ani nenastala zmena farby. Nevidím zvýraznené žily.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nie je prítomný opuch. Teda postihnutá končatina nie je na obvode hrubšia cca o 6 cm oproti druhej končatine, tak trombóza je veľmi málo pravdepodobná.

Najskôr pôjde o problém so svalom, keďže ťažkosti sú pri naťahovaní a pohybe. Skúste si boľavé miesta potierať gélmi proti bolesti, alebo užiť lieky protizápalové lieky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková