Chronický zápal močových ciest. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už strašne dlho trpím ťažkými zápalmi močových ciest. Niekedy som ich mala 2x za rok, no dnes je to už zlé a mávam to aj každé 2 mesiace.

Nikto ma nevie vyšetriť. Každý ma len rýchlo odbije a dá mi ATB. Ja by som však bola zvedavá na čistú príčinu. Tento rok mám už šieste antibiotiká.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri častých zápaloch v močových cestách je potrebné vyšetriť moč vždy, keď máte ťažkosti, aby sa zistilo, aká baktéria spôsobuje infekciu.

Ak je moč opakovane negatívny a Vy máte stále ťažkosti, tak by sa malo doplniť urologické vyšetrenie, kedy sa robia špeciálne stery z močovej rúry na zistenie tzv. atypickej infekcie, ktorú spôsobujú ureaplazmy alebo chlamýdie.

Liečba závisí teda od druhu baktérií. Okrem toho by malo byť realizované aj USG obličiek.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková