Čo mi odporúčate, keď mám prítomnosť krvi v moči?

Zodpovedané
13. júl 2021

Dobrý deň,

mam 25 rokov a pred 2 rokmi sa mi objavila viditeľná krv v moči. Dva dni predtým som cestovala klimatizovaným vlakom, tak som to pripisovala prechladnutiu. Okrem krvi v moči som v daný deň mala aj zvýšenú teplotu. Keďže ma to veľmi vystrašilo, navštívila som svojho všeobecného lekára. Automaticky ma poslal na nefrológiu. Pani doktorka ma poslala na urológiu. Brala som lieky, no množstvo erytrocytov (spočiatku 150) sa znížilo len o 20.

Po 4 mesiacoch som absolvovala cystoskopiu, cystológiu. Výsledok bol, že lekár nenašiel nič podozrivé. Tento rok som absolvovala kontrolu a hodnoty erytrocytov presahujú 800.

Všeobecný lekár mi odporučil absolvovať vyšetrenie u nefrológa s tým, že podľa neho ide o poškodenie "filtrácie" a obličky mi prepúšťajú krv. Keďže nepociťujem žiadne bolesti a ani iné nepríjemnosti pri močení, tak je to pre lekárov veľká záhada.

Nestretli ste sa s niečím podobným?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne som sa nestretla s takýmto prípadom.

Pokiaľ je cystoskopia negatívna, tak príčina bude najskôr v obličke. Preto Vám bolo doporučené absolvovať nefrologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková