Čo mi uľaví pri pálení a štípaní pri kiahňach?

Zodpovedané
7. mar 2022

Dobrý deň,

v utorok večer som si všimla, že som dostala kiahne od synčeka. Dva dni pred vyrážkou som mala zvýšenú teplotu a pálenie chrbta. Vyrážky sa mi v početnom množstve spravili aj v tvárovej oblasti. Pupáčiky som natrela tekutým púdrom, avšak od včera večera ma strašne pália až štípu. Miesta sú horúce. To môže byť aj mojou zvýšenou teplotou.

Existuje ešte niečo okrem tekutého púdra a antihistaminík, čo mi môže uľaviť od pálenia a štípania?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorým pacientom pomôže, keď si na kiahne aplikujú Tantum verde. Tento roztok by mal zmierniť uvedené ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková