Čo spôsobuje rozmazané videnie a bolesť očí?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

asi pred týždňom ma začali pobolievať oči, tak niekde ako keby pod viečkom. Pokiaľ chvíľku na niečo pozerám, objekt sa mi pred očami rozmazáva. Keď žmurknem, znovu vidím ostro. Večer ma už z toho bolia celé oči a cítim úľavu, až keď zhasnem.

Na ďalší deň však to isté. Akonáhle pár sekúnd na niečo pozerám, tak vidím rozmazane. Už sa mi ku tomuto stavu pridružila aj bolesť hlavy.

Vyriešili by tento problém okuliare?

Môže ísť o vážnejší problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že najskôr bude problém so zrakom. Okuliare by mohli vyriešiť Vaše ťažkosti, preto je potrebné absolvovať vyšetrenie u očného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková