Čo znamená bolesť chrbta pri lopatke a pri zohnutí hlavy dopredu?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

viac ako týždeň ma bolí chrbát. Najväčšia bolesť je hore pri ľavej lopatke. Keď zohnem hlavu dopredu, tak ma to bolí v celom pásme.

O aký problém môže ísť?

Je nutná návšteva lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém s chrbticou, teda stuhnutý sval, ktorý spôsobuje uvedené ťažkosti.

Myslím si, že nemusíte hneď navštíviť Vášho lekára. Skúste si dávať dvakrát denne poobede a večer Guajacuran, liek na uvoľnenie svalov. Je voľnopredajný a k tomu 2x denne lieky tlmiace bolesť a zápal. Napr. Voltaren alebo Brufen. Tieto lieky by ste mali brať aspoň 5 - 7 dní pokiaľ neustúpia problémy.

Okrem toho je dôležitá aj fyzioterapia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková