Čo znamená bolesť pod rebrom, pod lopatkou, bolesť hlavy a opuch na nohe?

Zodpovedané
22. feb 2022

Dobrý deň,

už dlhšie ma bolí pod ľavým rebrom. Tieto dni sa k tomu pripojila bolesť v ľavom boku dole na chrbte. Ale aj bolesť pod ľavou lopatkou a bolesť hlavy.

Dnes ráno som si objavila opuch na ľavej nohe nad členkom.

O čo môže ísť?

Čo v takom priprade robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť v ľavom boku a chrbte môže byť ortopedického pôvodu, teda problém môže byť v chrbtici a svalových štruktúrach.

Opuch v oblasti členku môže mať mnoho príčin. Môže ísť o lymfatický opuch, opuch pri kŕčových žilách. Na presné určenie príčiny je potrebné vyšetrenie u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková