Čo znamená číra tekutina vytekajúca z kože spod nosa?

Zodpovedané
24. júl 2021

Dobrý deň,

včera sa mi vyhodil herpes pod nosom. Nebolo to prvýkrát a pár hodín na to mi začala vytekať číra až žltkastá tekutina z kože spod nosa. Nejde to ani z nosa a ani priamo z herpesu. Ale len tak z pár miest pod nosom a vyteká stále. Ani to neschne do chrasty, čiže si to každých pár minút jemne vysušujem servítkou, lebo mi to začne tiecť až do úst.

Nad perou sa mi začali robiť drobné biele pľuzgieriky, ktoré sú veľmi malé a jemné. Ale tie sa začali tvoriť až po nejakom čase, čo mi tam tiekla tá tekutina. Natrela som si to celé masťou Baneocin.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že číra tekutina bude mať súvis s herpesom, ak sa teda herpes nachádza v okolí vytekania tejto tekutiny.

Lokálne môžete použiť Herpesin mastičku. Pri nelepšení je vhodné navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková