Súvisia kožné problémy s cukrovkou alebo s amputáciou končatiny?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

otec je diabetik, ale nikdy nemal problém s kožnými chorobami. Pred pár dňami sa mu na ruke začalo tvoriť začervenané miesto a na jednom mieste mu koža akoby popraskala a vyteká odtiaľ nejaká tekutina. Miestami sa mu tvoria aj pľuzgieriky. Ruka ho nebolí, ani nesvrbí.

Ešte chcem dodať, že má amputovanú jednu nohu a odvtedy má aj opuchy druhej nohy a rúk.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález je potrebné ukázať dermatológovi.

Ak je opuchnutá celá horná končatina aj noha, tak je potrebné riešiť príčinu opuchov, najčastejšie je to pri problémoch so srdcom alebo pri ochorení obličiek.

Ďalej môže ísť o lokálnu infekciu kože.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková