Čo znamená krv na povrchu stolice?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám jasno červenú krv na povrchu stolice. Včera ma bolelo brucho, skôr tak kŕčovito. Dnes ráno rovnako, plus krv. Mám 17 rokov.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

ak je na povrchu stolice prítomná krv, tak najčastejšie krv pochádza z hemoroidov alebo z trhlinky v oblasti konečníka.

Na určenie presnej príčiny je potrebné vyšetrenie u lekára, ktorý Vám následne doporučí liečbu a ďalší postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková