Je krv po stolici v poriadku?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ako sa ochladilo, tak po stolici mám svetločervenú krv. Nie je to pravidelné. Nič ma nebolí,nesvrbí, len mi občas vylezie hemeroid.

Je to v poriadku?

Aké vyšetrenie mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici môže pochádzať z hemoroidu. Aby sa to potvrdilo, tak je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára. Najlepšie by však bolo ísť na kolonoskopické vyšetrenie, pri ktorom sa vyšetrí celé hrubé črevo a budete mať istotu, že zdroj krvácania je hemoroid.

K ďalším najčastejším príčinám krvácania z konečníka patria zápalové ochorenia čriev, nádory hrubého čreva alebo polypy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková