Čo znamená pocit ako keby hrčka na krku?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mala som veľké stresy, tlak na hrudi, cítila som sa slabá. Začala som cvičiť a hneď mi je lepšie. Ale ako keby som mala hrčku na krku, alebo niečo ťažilo na krku. Také ťažšie polikanie slín len večer.

Je to zapríčinené stresom?

Prestane to, keď začnem cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr bude Váš problém súvisieť so stresom.

Hrča v krku a ťažoba na hrudi zmizne, keď sa zbavíte pravdepodobne panickej poruchy. To znamená, že návšteva psychológa alebo medikamentózna liečba, cvičenie Vám môže tiež pomôcť. A to najmä v zmysle odbúrania stresu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková