Čo znamená tvrdá hrčka na krku?

Zodpovedané
22. nov 2020

Dobrý deň,

dnes som si nahmatala malú tvrdú hrčku na krku. Nachádza sa na ľavej strane vzadu, presne v strede. Na dotyk je tvrdá a nehýbe sa.

O čo môže ísť?

Môže to mať nejaký súvis s tým, že ma bolí hrdlo a mám ho zapálené?

Ďakujem

Dobrý deň,

takáto hrčka bude najskôr zdurená lymfatická uzlina, pri bolestiach hrdla zvyčajne bolia uzliny vpredu na krku.

Túto lymfatickú uzlinu si treba odsledovať a ak by sa nezmenšila alebo naopak, začala by sa zväčšovať, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková