Mám hrčku na ľavej strane krku. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
6. jún 2020

Dobrý deň,

včera večer som si nahmatala hrčku na ľavej strane krku. Je umiestnená 10 cm pod uchom, 3 cm nad kľúčnou kosťou, veľkosť cca do 1 cm. Niekedy mám pocit, že boli na dotyk, niekedy nie.

4 dni dozadu ma pichla včela do ľavej strany ramena. 2 dni na to ma začalo bolieť hrdlo, resp. mala som sťažené prehĺtanie. Najprv na pravej, teraz na ľavej strane.

Mám zatekajúce hlieny a idem o pár dni na Prick test. Nikdy som sa s podobným problémom nestretla.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o zdurenie lymfatickej uzliny, ktorá sa mohla zväčšiť ako reakcia na poštípanie včelou alebo pri infekcii.

Dôležité je si túto lymfatickú uzlinu odsledovať. Ak by pretrvávalo jej zväčšenie, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára za účelom vyšetrenia a diagnostiky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková