Dá sa z krvného obrazu zistiť rakovina?

Zodpovedané
1. feb 2023

Dobrý deň,

bola som na odbere krvi, všetko som mala v poriadku. Mala som len nižšiu hodnotu železa.

Môže sa z krvného obrazu zistiť aj vážnejšie ochorenie, ako je napríklad rakovina?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľa druhov rakoviny. Z krvného obrazu môžeme zistiť napr. určitý druh leukémie, ale na základe zlých výsledkov z krvného obrazu sa nedá určiť druh rakoviny. Dá sa zistiť iba podozrenie na nejaké ochorenie, teda je potrebné hľadať príčinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková