Je nález z MR LS chrbtice mojej maminky v poriadku?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

mamina má veľké bolesti, preto absolvovala vyšetrenie u neurológa, ktorý ju poslal na MR LS chrbtice.

Dostupné lieky jej absolútne nezaberajú, tak sa trápi. V noci často ani nespí. Na MR jej povedali, že výsledok jej príde poštou za asi dva týždne a prišiel hneď na druhý deň.

Na neurológiu som ju už objednala, termín má koncom novembra.

Môžete mi vysvetliť nález MRI?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa MR sú na chrbtici prítomné určité zmeny medzistavcových platničiek vo vyšetrovanej časti chrbtice, avšak nejde o závažný nález. V tomto prípade je dôležitá rehabilitácia.

Ak sa stav nezlepší, tak zvážiť ozonoterapiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková