Je normálne mať zvýšené CRP a leukocyty v tehotenstve?

Zodpovedané
12. máj 2022

Dobrý deň,

na odbere v 24. týždni mi doktorka zistila zvýšené leukocyty - hodnota 14. Urobila mi ďalšie testy a bolo zvýšené aj CRP na 16. Dala mi ATB a poslala ma k obvodnej doktorke. Tam som išla cca o 3 týždne (po preliečení ATB) a leukocyty mi skočili na 16. CRP stále pôvodne. Hneď volali, že ma pošlú na hematológiu.

Chorá nie som a ani som nebola posledných x rokov. Cítim sa fajn.

Je normálne mať takéto hodnoty počas tehotenstva?

Ak nie, čo mi môže byť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto zvýšené hodnoty by nemali byť v tehotenstve.

Ak sú leukocyty opakovane vyššie, tak je potrebné doplniť hematologické vyšetrenie, pretože príčina bude hematologická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková