Je polyp v žlčníku nebezpečný?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

mám v žlčníku už asi 3 roky 6 cm veľký polyp. Lekári mi odporučili sledovať ho a absolvovať kontrolu každý rok. Raz sa stalo, že som cítila veľký tlak v strede brucha, asi v žalúdku a veľa som vracala. Na konci bolo už len žlté, podľa mňa žlč a mala som neskutočné bolesti. Lekár to ukončil záverom, že som mala pokazený žalúdok. USG a RTG ukázal len spomínaný polyp.

O rok na to som podstúpila klasickú kontrolu a na USG lekár polyp nevidel. Vraj sa to mohlo posunúť do žlčových ciest, kvôli čomu sa stal cez USG neviditeľný.

Nemohol ten polyp prasknúť a zmiznúť?

Je polyp v žlčníku nebezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektorí odborníci zastávajú názor, že ak má pacient veľký polyp v žlčníku, tak je vhodné odstrániť celý žlčník. Časom sa môže stať, že tkanivo polypu sa zmení na nádorové. Ohľadom prasknutia a zmiznutia polypu Vám viac povie chirurg, ktorý má viac informácii ohľadom tejto problematiky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková