Je potrebné špeciálne vyšetrenie pri silnom zápachu nôh?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho manžela. Posledný týždeň som si všimla, že manželovi veľmi, ale až neznesiteľne zapáchajú nohy. A to vtedy, keď príde dnu a vyzuje sa.

Predtým to nebolo takto intenzívne. Sám hovorí, že si ich cíti. Chodidlá má dosť suché.

Je potrebné nejaké špeciálne vyšetrenie?

Aký voľnopredajný prípravok mu pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri silnom zápachu nôh sa štandardne nerobia žiadne vyšetrenia, pokiaľ nie je na nohe aj nejaký iný problém ako napr. mykóza.

Dôležité je nosiť bavlnené ponožky a kvalitnú obuv. V lekárňach majú veľa produktov, ktoré pomáhajú riešiť tento problém.

Ak bude problém pretrvávať, tak potom je vhodné navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková