Je užívanie lieku L-Thyroxin Henning 50 mg bezpečné, keď mám problém so štítnou žľazou?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

mám 46 rokov a som astmatička. Dnes som bola na ultrazvukovom vyšetrení štítnej žľazy, na ktoré na poslala moja obvodná lekárka podľa výsledkov z krvi (THS 4,28).

Endokrinológ mi našiel maličký uzlík (bude sa sledovať) a nasadil mi užívanie tabliet na 1/2 roka L-Thyroxin Henning 50 mg.

Nie je táto dávka na začiatok vysoká?

Mám ešte obavy z vedľajších účinkov (priberanie, padanie vlasov). Doteraz som nemala žiadne príznaky spomalenej činnosti štítnej žľazy.

Aké máte skúsenosti s Vašimi pacientmi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

táto dávka je úplne v poriadku. Z tejto dávky nebudete priberať. Priberali by ste vtedy, ak by ste mali nízku hladinu hormónov. Tento liek Vám hormóny nebude znižovať. Ide o nízku dávku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková