Je na základe mojich výsledkov štítnej žľazy nutné ešte užívať L-Thyroxin?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

prikladám výsledky štítnej žľazy z 2.3.2022:
FT4 1,33
TSH 1,74
TPO 95 +
THS Receptor AAk (TRAK) <0,80

Beriem L-Thyroxin 50 mg.

Je na základe mojich výsledkov štítnej žľazy užívať L-Thyroxin?

Kontrolu u endokrinologičky mám až v apríli. Obvodná lekárka mi k tomu nič nepovedala.

Výsledky z decembra (20.12.2021):
FT4 1,22
THS 4,24
TPO 59 +

Na základe týchto výsledkov v decembri 2021 som dostala L-Thyroxin.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov máte nízku hladinu hormónu fT4, preto Vám bola ordinovaná táto liečba.

V liečbe je potrebné pokračovať, tak ako Vám to doporučil Váš endokrinológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková