Je v poriadku, keď sa mi v intímnej partii po holení vyhodila vyrážka?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V intímnej partii sa mi po holení vyhodila takáto vyrážka.

Je to normálne?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke.

Dobrý deň,

takéto vyrážky sa objavujú pomerne často po holení. Ide o zapálený folikul chĺpku.

Častejšie vznikajú vtedy, ak sa žiletka používa dlhšiu dobu. Tieto vyrážky môžu trosku svrbieť, lokálne ich stačí potrieť dezinfekčným roztokom, napr. Detol, Betadine.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková