Kedy sa môžme začať snažiť o dieťa po liečbe rádiojódom?

Zodpovedané
15. jún 2021

Dobrý deň,

čaká ma celková operácia štítnej žľazy s podozrením na papilárny karcinóm.

V prípade potvrdenia a podania rádiojódu, tak po akej dobe je možné najskôr (pre vyšší vek) otehotnieť?

Je možné otehotnenie skôr v prípade použitia mrazených embryí - zmrazené pred podaním rádiojódu?

Ďakujem

Dobe deň,

podľa štúdií rádiojód nemá vplyv na plodnosť, ale preventívne sa mužom a aj ženám odporúča plánovať počatie potomka až najmenej za 6 mesiacov po liečbe.

Čo sa týka použitia zmrazených embryí, tak toto je otázka na lekára v IVF centre. Ale myslím si, že aj tak treba dodržať 6 mesačný interval.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková