Sex po liečbe rádiojódom.

radiojod
21. sep 2018

Dobry deň,

Partnerka 30r. absolvovala liečbu radiojodom kvoli liecbe rakovine stitnej zlazy, po akej dobe podania je mozny sexualny styk ? A po akej dobe moze byt v bezprostrednej blizkosti pri mne aby som nemal ohrozene vajecniky a spermie ziarenim? Prosim vas o poradu niekoho kto s tym ma skusenosti. Dakujem velmi pekne

tamvtme
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amalia8
21. sep 2018

@radiojod ty ako chlap mas vajecniky?

miricka77
21. sep 2018

@radiojod ved ale oni ju nepustia skor z nemocnice,kym to z nej nevyprcha,nie?

ukulela
21. sep 2018

Liečba štítnej žľazy rádiojódom je relatívne bezpečná metóda, ktorá je používaná viac než 50 rokov. Za tú dobu je preverená na mnohých pacientoch. O aplikácii tejto liečby rozhoduje lekár endokrinológ a vykonáva sa na špecializovaných oddeleniach nukleárnej medicíny. Pre túto liečbu je nutná hospitalizácia. Niekedy je nutné liečbu zopakovať. Samotná aplikácia rádiojódu je bezbolestná, podáva sa ústami vo forme roztoku alebo kapsule, menej časté je podanie intravenózne. Potom je potrebná izolácia na izbe. Hospitalizácia je nutná aspoň po dobu dvoch týždňov. Počas tejto doby totiž pacient produkuje rádioaktívne žiarenie a predstavuje riziko pre svoje okolie, tiež je sledovaný kvôli možným komplikáciám. Po prepustení z nemocnice po liečbe štítnej žľazy rádiojódom by mal pacient dodržiavať zvýšené hygienické opatrenia a držať odstup od ostatných ľudí, zvlášť tehotných a detí, aspoň ďalšie dva týždne.
https://sk.medixa.org/liecba/liecba-stitnej-zla...

radiojod
autor
21. sep 2018

Sorry za chybu, myslel som semenniky ...
Potreboval by som poradit z vlastnych skusenosti alebo odporucanie od ludi ktory si tym presli
Dakujem

ukulela
21. sep 2018

@radiojod no bezni ludia doma si nemaju dozimetre, aby si zmerali radioaktivitu partnera, tak sa zrejme riadia pokynmi lekarov. lekara sa nepytate?

radiojod
autor
21. sep 2018

@ukulela lekar povedal 5 tyzdnov bez sexu cca ale to je moc, a na nete som nasiel rozne nazory a vyklady o tomto

ukulela
21. sep 2018

@radiojod pozri, partnerka je vazne chora, podstupuje naozaj vaznu liecbu a ty nevydrzis 5 tyzdnov? to je smutne :( po porode sa odporuca 6 tyzdnov bez sexu na zahojenie a danie sa do kopy. tiez aby sa do maternice nedostala infekcia. Nuz, uz teraz mi je ta luto :( ked ti jeden lekar povie 5 a dakto ti napise, ze im povedali mesiac, ale dalsi zas, ze im zakazali na 2 ,esiace, budes robit co? priemer? bud radsej svojej pratnerke oporou a zmier sa s tym, ze si 5 tyzdnov musis pomoct rucne strucne.

radiojod
autor
21. sep 2018

@ukulela mas realnu skusenost s tym? Podstupila si liecbu? Presla si tym?

radiojod
autor
21. sep 2018

@ukulela to skor ona nevydrzi, a som jej oporou a pomaham jej ale toto otazka nebola ... prosim ked nemas realnu osobnu skusenost tak sa zdrz komentara .. dakujem

25majka
21. sep 2018

@radiojod mesiac urcite

sasanja
21. sep 2018

@radiojod
Pacient vylucuje este par dni radioaktivny Jod mocom a potom, ale vacsinu viac menej este v nemocnici...Zavisi aj od toho, aku davku dostala partnerka (bola to prva terapia po operacii?,popr. ci ide o metastasovane stadium?). Dolezite je zabranit otehotneniu, takze chraneny styk je odporucany az po dobu 6 mesiacov po terapii!Pre klud vas oboch sa drz odporucani lekara a potom sa nemusis bat o svoje semenniky, ked je to, co ta momentalne najviac trapi.

mojedeti11
3. nov 2019

Ahojte baby som po operácie štítnej žľazy..,, momentalne som aj po rádio jode je to už 2 tyden mam stále nízky tlak som slabá kedy mito asik sa vráti do normálu viete mi poradiť je tu niektorá ktorá stím žije viac rokou bez štítnejzlazy ako funguje