Krv v moči

Zodpovedané
14. feb 2019

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a zistili mi v moči krv 212 /norma do 33/ a kryštáliky 15 /norma 3/. Už 6 dní beriem Cefaclor 500 mg 2x denne.

Môžu tieto negatívne výsledky ovplyvniť tehotenstvo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade ide teda o infekciu močových ciest. Pri takýchto výsledkoch je indikovaná antibiotická terapia, ktorá zneškodní baktérie spôsobujúce infekciu.

Po liečbe by sa mal skontrolovať močový sediment, aby sa overilo, či zápal ustúpil.

Neliečená infekcia môže v tehotenstve spôsobiť rôzne ťažkosti, preto je na mieste antibiotická terapia.

Pri infekciách močových ciest je dôležitý dostatočný príjem tekutín (nesladený čaj a čistá voda), tehotné ženy môžu taktiež užívať preparáty s obsahom brusníc.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková