Mám bolesť medzi lopatkami a bolesť sánky. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Začalo ma bolieť na chrbte medzi lopatkami, potom sa mi spravili spazmy a teraz mi strieľa bolesť do sánky. Tá mi následne opuchla. Ako keby som mala zapálený nejaký nerv, ktorý ide z chrbta až k sánke.

Ako to mám riešiť?

Teplé obklady mi to len zhoršili a Nalgesin nezaberá. Neurológ ma objednal až o dva mesiace.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spazmy na chrbáte uvoľnia lieky, ktoré uvoľňujú stuhnuté svaly, bez lekárskeho predpisu môžete vyskúšať Guajacuran.

Okrem toho je vhodné užívanie preparátov s obsahom vitamínov B, napr. Milgamma alebo Revitanerv, ktoré pomáhajú regenerovať poškodené nervy.

Následne je vhodná rehabilitácia zameraná na posilnenie svalov chrbta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková