Mám bolesť medzi lopatkami. Je potrebné ísť k všeobecnému lekárovi, aby má poslal na RTG hrudníka?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

mám bolesť medzi lopatkami + na hrudi viac pravý strana hrudníka. Dnes som mala vyšetrenie u neurológa a ten mi doporučil rehabilitácie.

Je potrebné ísť k všeobecnému lekárovi, aby má poslal na rtg hrudníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak neurológ neindikoval RTG hrudníka, tak podľa mňa nie je potrebné toto žiadať od Vášho praktického lekára.

Na RTG snímok Vás môže poslať aj neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková