Mám bolesti pod ľavým oblúkom rebier. Ide o problém s pankreasom?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

už dlhodobo mám bolesti pod ľavým oblúkom rebrier tam, kde končia. Ide o tupo pichľavé bolesti. Bola som na gastro a okrem refluxu a intolerancie BKM nič zistené nebolo. Pečeňové testy boli mierne zvýšené. Všetko ok - aj amylázy, lipázy. CT spravené pred dvomi týždňami s kontrastom okrem obličkových kameňov v aj v ľavej aj pravej a cysty na vaječníkoch je všetko ok.

Dosť som aj schudla, stále mi bublinkuje v bruchu. Predtým hnačky a žlté stolice. Teraz zatiaľ 3 týždne bez hnačiek, ale troška žltá stolica. Môj gastro lekár povedal, že je to kvôli tomu, že nemám žlčník.

Môj doktor už nevie ako ďalej. Na kolonoskopiu som objednaná až na koniec mája.

Aké vyšetrenie mi odporúčate?

Môžem mať niečo s pankreasom?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú výsledky z gastroenterológie v poriadku, tak problém môže byť ortopedickej príčiny.

Napr. problém s chrbticou. V tomto prípade by ste mali vyhľadať fyzioterapeuta.

Vhodné je ešte vyšetriť stolicu na Helicobaktera, ak to nebolo vyšetrované.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková