Mám syndróm dráždivého čreva?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý večer,

mala som problém z nadúvaním, plynatosťou, hlasné škŕkanie ako keby vzduch v črevách. Následne redšia stolica svetlejšej farby. Kŕče a ani bolesť brucha nemám vôbec.

Začala som užívať Pankreolan aj probiotiká. Nadúvanie sa upravilo, ale stolica je redšia. Niekedy aj objemná ako keby hustá plávajúca na vode.

Môže to byť syndróm dráždivého čreva?

Mám málo tráviacich enzýmov?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr si myslím, že môže ísť o infekciu na žalúdku, ktorú spôsobe Helicobakter pylori (diagnostikuje sa na základe vyšetrenia stolice alebo gastrofibroskopie).

Aby sa mohla určiť diagnóza syndrómu dráždivého čreva, tak je potrebné kompletne vyšetriť tráviaci systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková