Syndróm dráždivého čreva

llenka014
30. júl 2021

Dobrý deň, asi mám syndróm dráždivé črevo, bolesti pod rebrami postupne idu nižšie, skvrkanie ako keby v bruchu, nepravidelná stolica,chuda som, jedla som malo nepravidelne, mám uzkostnu poruchu, všeobecný lekár si mysli že to bude syndróm dráždivé črevo ktoré vzniká z toho stresu, usg,rtg,krv bola ok hadicu som nezvládla a intolerancie mi nejaké robili tiež u slergolpga, bolesť je skôr pichava no zvláštna neviete niekto čo to môže byt? U dr som samozrejme bola 😉

irusa
30. júl 2021

Na veď píšeš syndróm dráždivého čreva a v tvojom prípade hlavne psychika

llenka014
autor
30. júl 2021

@irusa neviem to isto čo mi je je to len môj dohad a môjho dr obvodného, hadicu som nemala neviem čo môže byt, aj stolicu nemavam

irusa
30. júl 2021

@llenka014 no z toho stresu to máš,že každý deň hľadáš,čo ti je...máš celý život pred sebou. Daj sa prosím ťa dokopy. Nikto z nás to nemá ľahké. Každý má svoje problémy a nie malé. Vieme,čo píšem....no si tu treba žiť a užívať si každý jeden deň,čo ti je dopriany

llenka014
autor
30. júl 2021

@irusa keď ja už myslím si že mi je niečo vážne

irusa
30. júl 2021

@llenka014 nie nič vážne nemáš a keď si budeš ďalej toľko namyslat, psychiku budeš oslabovat a až potom budeš mať kopec diagnóz....za každou chorobou je oslabená psychika. To je spúšťač

irusa
30. júl 2021

@llenka014 vieš rocky prejdú ako voda a až potom si uvedomis,že čas ktorý si mohla pekne využiť,tak si si namyslala choroby

llenka014
autor
30. júl 2021

@irusa však to :( posledný rok mám taký no pól rok

kubkovamama
30. júl 2021

@llenka014 vies,ak by si mala nieco velmi vazne,velky strach,tak tú gastroskopiu a kolonoskopiu absolvujes.A vzdy mas moznost vypytat si oblbovak a kolono sa da vybavit aj v narkoze.U teba urcite psychika.Snaz sa zamestnat niecim co ta bavi,pravidelny pohyb,strava a uvidis,ze casom ti bude lepšie.Pripadne psycholog.Ja som napr.stresak,kedysi ma prehanalo kvoli kazdej blbosti,pred skuskou,pred sobasom,pred rozvodom aj pred porodom.😂Rokmi to preslo,naucila som sa mat sa rada,dat si zivot do aspon trochu mojej predstavy ako chcem veci mat a fakt uvidis,psychika robi strašné divy.Ked budes v pohode bude aj telo v pohode.Az potom ak sa fyzicky nic nezlepší behaj po lekaroch

llenka014
autor
30. júl 2021

@kubkovamama strach mám veľký ale tie vysetrenia sú hrôza 4x som bola no neúspešne :/

martinastaj
30. júl 2021

@llenka014 ja mám to isté, prešla som vyšetrenia, kolonoskopiu som sa veľmi bála a gastroskopia v pohode, psychika tak isto na figu, ale každý deň si poviem musím a bojujem 🙂, bolo mi povedané, že problémy môžem mať aj z chrbtice, chodím ku fyzioterapeutovi a začala som chodiť cvičiť cviky na chrbticu a správne držanie tela, poviem Ti je to riadna fuška to správne držanie tela

llenka014
autor
30. júl 2021

@martinastaj to že nemám stolicu už pár dni a som k tomu ešte aj stále hladná :O mám pred MS ale neviem či toto môže mat s tým súvis

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 Ahoj, vieš stres dokáže divy. Vlastná skúsenosť ja som si dokonca navodila vysoký tlak. Toľko som si ho namyslala až som si ho namerala a dokonca má snim aj hospitalizovali. Lenže na druhý deň bol normálny. Potom som sa proste modlila. Moja svokra je veriaca žena a povedala mi že ak skutočne niečo chcem dosiahnuť musím sa postiť. A tak som nejedla 2 dní. Modlila som sa aby mi Boh pomohol sa zbaviť stresu, predstav si že má Boh vyliečil. Do teraz mi nič není Vďaka Bohu. Na nič ťa nemavadzam len ti chcem povedať že všetko máš v hlave. Mne dosť pomohli aj dievčatá tu na MK stále som pridávala. Foto tlakomery ja som si ale vôbec neuvedomovala že mi šibe. A otvorili mi oči tým že mi povedali že sa mám dať do kopy že je to choré sa toľko kontrolovať tak sa nekontroluj toľko ani ty daj si sprchu niečo sladké a šup zapni netflix

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 tiež sa modlim, ano snažím sa ale stále príde myšlienka že čo keď to je niečo vážne predsa? A ono má aj reálne fakt boli a bojím sa čokoľvek zjesť kvôli bolestiam :(

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 Je fajn že sa modlis , no skús svojej modlidbe aj veriť, dnes som akurát ci

vanda323
30. júl 2021

@vanda323 pardon dnes som akurát čítala verš z biblie kde sa píše že za čokoľvek prosíme máme veriť že to dostaneme. Viera dokáže divý a ak ťa to reálne bolí takskus ešte raz tu hadicu

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 v septembri až má objednali

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 nemôžeš mať žlčníkové kamene

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 usg,rtg bol ok :/

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 Tak fakt si to nenamyslaš?

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 neviem naozaj, od kedy ortoped povedal že chrbtica má boli od žalúdka respektíve brucha od vtedy má to boli :(

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 Neboj sa , určite to nič vážne nebude , musíš sa uvoľniť oddýchnuť si od stresu verbmi

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 bojím sa a k tomu má to reálne boli keby raz za čas tak ok ale mna už týždeň , aj v krku cítim ako štávu trocha a som unavená

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 a pri obvodnej do kedy bola naposledy? Cítiš v krku ako keby hrču?

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 dnes som bola nie práveže stavu skôr vodu

vanda323
30. júl 2021

@llenka014 a viac svetla so jej to čo? Povedala

llenka014
autor
30. júl 2021

@vanda323 prosím že čo ? Povedala a ona že najskor to črevo z úzkosti

chlpana
30. júl 2021

Ja mam tiež dráždivé crevo. Velmi to suvisi s dusevnou pohodou a stresom. Ale napriklad velmi citlivo reagujem na nevhodnu kombináciu jedál. Navyse uzkostna porucha ide s tym ruka v ruke. Moja rada, skus sa sústrediť viac na seba, vyhľadávať veci a osoby ktore ta robia šťastnou. Aj keď niekedy sa tomu v živote neda vyhnut. Drzim palce, je to neprijemne ochorenie, ale treba si povedat ze nie je to vazne 🙂

adka176
30. júl 2021

Bože môj, musíš pravidelne jesť, nie len piť vodu... koľko krát za deň niečo zješ?

adka176
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llenka014
autor
30. júl 2021

@adka176 aj 6x nonstop som hladná